See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster VVS 2023
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag inom VVS.
Föregående meddelande: 009442-2023
Intern identifierare: NVK 2023/0128
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsföreskrifter (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag inom VVS
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation (1)
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: MALL-Avtal
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Kontaktuppgifter