568599-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Injektion och infusion
Referensnummer: RS 2019-02678
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av medicintekniska produkter för området injektion och infusion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141110 Förbandsartiklar, 33141200 Katetrar, 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33141624 Infusionsaggregat, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194100 Utrustning för infusion, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen