Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer (halvautomatiska med och utan manuellt läge)
Referensnummer: RS 2021/2241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna upphandling upphandla defibrillatorer av två modeller, halvautomatiska med manuellt läge och halvautomatisk utan manuellt läge.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33182100 Defibrillator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen