Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel - daisy fickminne
Referensnummer: RS 2019-00539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av synhjälpmedel - Daisy och Fickminne inklusive tillbehör och reservdelar inom ISO-kod: 221803 Utrustning för att spela in och återge ljud
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32331300 Utrustning för ljudåtergivning, 32332100 Diktafoner, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen