568764-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Manöver- och styrsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrsystem digital media
Referensnummer: 2.4-2018-873
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42961000 Manöver- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens Maritima Museer (SMM) är i behov av ett kraftfullt styrsystem till Marinmuseum, Sjöhistoriska museet, Vasamuseet och Järnvägsmuseet som kan hantera dels ett flertal media samt styrning av och via för inom den publika och utställningsbranschen vedertagna tekniker.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen