568820-2019 - ResultatSverige-Linköping: Arbetsutrustning för tandläkare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental unit/stol
Referensnummer: UC-2018-243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192400 Arbetsutrustning för tandläkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Dental stol/unit
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33192410 Tandläkarstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen