See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbil baklastande
Beskrivning: Köp av en sopbil baklastande
Föregående meddelande: 186880-2025
Intern identifierare: 25-2010-1314-1040-164
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling genomförs som ett förhandlat förfarande utan förgående annonsering enligt 6 kap 12 § Lag om offentlig upphandling (LOU), SFS 2016:1145. Samtliga anbudsgivare som deltog i den tidigare annonserade upphandlingen som avbröts på grund av att inga lämpliga anbud lämnades, bjöds in på nytt i det förhandlade förfarandet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000