568897-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Tryckning och tillhörande tjänster
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster ÖBO
Referensnummer: 18/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖBO avser att upphandla tryckeritjänst. Vanligt förekommande produkter kan vara foldrar, broschyrer, produktblad, affischer, tryck på kuvert, papper, noteringsblock, brevpapper etc. Tryckmetoder som efterfrågas är offset och digitaltryck, samt skylttryck.