See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten inkl. OVK samt rensning av ventilationskanaler
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av ventilationsarbeten inklusive service, OVK-besiktning, teknisk isolering samt injustering av ventilationskanaler inom B:s fastighetsbestånd. Upphandlingen omfattar även rensning av ventilationskanaler.
Intern identifierare: 24/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331211 Installation av ventilation utomhus, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MALL Ramavtal ABT06/AB04 enligt AMA21 ÖBO
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop av ventilationsarbeten, OVK-besiktning, teknisk isolering, injustering av ventilationskanaler, service av ventilation samt rensning av ventilationskanaler inom Beställarens fastighetsbestånd.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering