569021-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Luftfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsfilter
Referensnummer: KS 2019/6709 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av luftfilter till ventilationsanläggningar till fastigheterna.
Karlskrona kommun har avtal på Ventilationsservice, filter som ingår i det avtalet omfattas inte av denna upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produkten