569030-2018 - PlaneringSverige-Söderhamn: Personalutveckling
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning för personal inom socialtjänsten, Gävle kommun
Referensnummer: 7724
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun, förvaltning socialtjänsten upphandlar handledning till personal inom socialtjänst. Handledning i grupp och/eller individuellt.
Övergripande syftet med handledning är att, med klientens bästa i fokus, utveckla arbetet och den egna kompetensen.
Detta är en planerad upphandling och omfattningen och tider
Kan förändras ända fram till upphandlingen annonseras. Beräknad avtals start 1.3.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen