Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av portar, hissar, lyftanordningar samt tryckkärl
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar besiktning enligt senast gällande regelverk av exempelvis hissar, maskindrivna portar, lyftanordningar och tryckkärl. Detta avtal innebär att Leverantören tar på sig att göra utföra kontroller/besiktningar så att gällande lagkrav uppfylls.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen