2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult vattenrening
Beskrivning: VEAB söker en kvalificerad vattenreningskonsult med minst 5 års dokumenterad erfarenhet av arbete med processvattenanläggningar. Uppdraget omfattar service, underhåll, felsökning och kontroll av samtliga komponenter i våra processvattenanläggningar, oavsett fabrikat. Konsulten ska även kunna ta fram tekniskt underlag samt utföra ny- och ombyggnationer av anläggningar, fungera som tekniskt stöd för VEAB:s personal samt hålla utbildningar inom processvattenrening på VEAB:s utrustning.
Intern identifierare: 25/57
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232430 Vattenrening, 45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000