569085-2019 - ÄndringSverige-Linköping: Möbler för sjukvårdsändamål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaringssystem till medicinska förbrukningsmaterial och textilier
Referensnummer: UC-2019-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förvaringssystem samt inredning av dessa till medicinska förbrukningsartiklar och textilier.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandling avser endast ett fåtal produkttyper som till sin art och användning har ett mycket nära samband med varandra.