2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tidsskriftsagent
Beskrivning: Denna upphandling avser en tidsskriftsagent för Umeå universitets behov. Agenten kommer vara mellanhand mellan Universitetsbiblioteket (UB) och förlagen. Agenten ombesörjer att UB får tidskrifter levererade. I tjänsten omfattas även att agenten handhar reklamationer, förnyelser samt avslut och uppstart av prenumerationer. Mer information finns att tillgå i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109912:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster