See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning 2024-278
Beskrivning: Upphandlingen avser vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) av kommunala fastigheter, GC-vägar samt gator med tillhörande parkeringsplatser och busshållplatser. Upphandlingen avser Hörby kommun,
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Vinterväghållning Hörby tätort, GC vägar
Intern identifierare: Anbudsområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Intern identifierare: Anbudsområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Intern identifierare: Anbudsområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Vinterväghållning Hörby tätort, GC-vägar
Intern identifierare: Anbudsområde 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Vinterväghållning Lyby, Osbyholm, Ringsjöstrand inkl. GC-vägar och fastigheter samt handskottning
Intern identifierare: Anbudsområde 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Vinterväghållning Ludvigsborg, Röinge, Enevången, Södra Rörum ink. GC-vägar och fastigheter samt handskottning
Intern identifierare: Anbudsområde 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7
Beskrivning: Vinterväghållning Askeröd, Östraby, Västerstad inkl. GC-vägar och fastigheter samt handskottning
Intern identifierare: Anbudsområde 7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Vinterväghållning Önneköp, Långaröd inkl. GC-vägar och fastigheter samt handskottning
Intern identifierare: Anbudsområde 8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 9
Beskrivning: Vinterväghållning Killhult, Satserup inkl. GC-vägar och fastigheter samt handskottning
Intern identifierare: Anbudsområde 9