Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-underskrifter
Referensnummer: SN-2021-1989
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lösning för E-underskrifter i enlighet med eIDAS och DIGG:s (Myndigheten för digital förvaltning) normativa specifikationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 79132000 Certifieringstjänster, 79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen