56928-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – UH Senior Samordnare järnväg, komplexa järnvägsprojekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUH Senior Samordnare järnväg, komplexa järnvägsprojekt
BeskrivningEn (1) Senior Samordnare järnväg inom komplexa järnvägsprojekt till Trafikverket Underhåll. Stationering i Borlänge, Gävle, Solna, Luleå eller Umeå. Rollen utgår från den regionala underhållsorganisationen. Detta är en viktig del i uppdraget då den lokala kännedomen och närheten till den kommande underhållsorganisationen är en viktig faktor vilket också gör att kunskapen stannar i regionen över tid. Huvuduppgift är att tillsammans med det aktuella projektet och underhållsorganisationen både nationellt och regionalt säkerställa Underhållsmässighet och Underhållssäkerhet.
Intern identifierareKOM-419179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningEn (1) senior resurskonsult UH Samordnare järrnväg åt Järnvägssystem, Nationellt UHju med stationeringsort i region Mitt/Norr.
Intern identifierareUH Senior Samordnare järnväg, komplexa järnvägsprojekt