2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts med taxifordon, Örkelljunga kommun 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar regelbunden skolskjuts till skolan (skoldagens början) och från skolan (skoldagens slut) med taxiregistrerade fordon för elever inom grund- och gymnasieskola samt för elever inom anpassad grund- och gymnasieskola. Driftsstart sker i samband med skolstart höstterminen 2025. Läsåret omfattar 178 skoldagar.
Intern identifierare: 23/444
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Se Upphandlingsdokumentet
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information