56934-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar till pumpar, kompressorer eller motorer – Packningar, Tätningar, Gummikompensatorer och Vävkompensatorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPackningar, Tätningar, Gummikompensatorer och Vävkompensatorer
BeskrivningInköp av Packningar, Tätningar, Gummikompensatorer och Vävkompensatorer. Dessa produkter är av betydelse för drift och underhåll av HEM:s produktionsanläggningar i Halmstad.
Intern identifierareHEM 2023/00191
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 42124000 Delar till pumpar, kompressorer eller motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella krav
BeskrivningGenerella krav som är applicerbara på samtliga delområden. För vidare information, se upphandlingsunderlag.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation Delområde 1 - Packningar
BeskrivningPackningar, se upphandlingsunderlag.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation Delområde 2 - Tätningar
BeskrivningTätningar, se upphandlingsunderlag.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKravspecifikation Delområde 3 - Gummikompensatorer
BeskrivningGummikompensatorer, se upphandlingsunderlag.
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKravspecifikation Delområde 4 - Vävkompensatorer
BeskrivningVävkompensatorer, se upphandlingsunderlag.