569348-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Restaurang- och serveringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurangtjänster till Börsen
Referensnummer: 21/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsledningskontoret, Göteborgs stad, genomför en ramavtalsupphandling av restaurangtjänster till Börsen vid Gustaf Adolfs Torg.
Tjänsten som efterfrågas är frukostar, luncher, middagar och mottagningar för representation. Leverantören ska kunna leverera både enklare och högkvalitativa restaurangtjänster anpassade för olika tillfällena. Det innebär tjänster alltifrån dagens lunch till "fine dining".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55310000 Restaurangserveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen