569353-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänst
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en helhetslösning innefattande tjänster inom området
kommunikationsbyråtjänster. Vid behov ska det även vara möjligt att avropa del av helhetslösningen.
Tjänsterna kan vara på såväl strategisk som operativ nivå och kan innebära större och omfattande såväl som enskilda mindre kommunikationsinsatser, från idé till färdig slutprodukt, externt och internt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen