569444-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Tyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tyg till arbetsdriften anstalten Halmstad
Referensnummer: 2023-10744
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19260000 Tyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyg enligt kravspecifikationen till arbetsdriften på anstalten Halmstad
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.2.4.