2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningstolkar
Beskrivning: Tolktjänster för studenter som läser vid Göteborgs universitet. Efterfrågade tjänster avser teckenspråkstolkning, dövblindtolkning och skrivtolkning.
Intern identifierare: EUI 25 046
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utbildningstolkar - Generell del
Beskrivning: Utbildningstolkar för Göteborgs universitets studenter. Teckenspråkstolkning och dövblindtolkning samt skrivtolkning avses.
Intern identifierare: 1763381-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 - Teckenspråk-och dövblindtolkar
Beskrivning: Utbildningstolkar till Göteborgs universitet. Anbudsområde 1 - teckenspråkstolkning och dövblindtolkning.
Intern identifierare: 1763382-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - Skrivtolkar
Beskrivning: Utbildningstolkning vid Göteborgs universitet. Anbudsområde 2 - Skrivtolkning
Intern identifierare: 1763383-2