569493-2020 - PlaneringSverige-Västerås: Cyklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar och reparationer
Referensnummer: KS 2019/01962-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänstecyklar för hemtjänstpersonal (standardcyklar, elcyklar) samt cykelreparationer, service och reservdelar.
Cyklar till jubileumsgåvor för medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34430000 Cyklar, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 34432100 Cykeldäck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen