569520-2019 - ResultatSverige-MÖRBYLÅNGA: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulttjänster
Referensnummer: 19/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mörbylånga kommun och Borgholm med bolag upphandlar tekniska konsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen