569561-2021 - ÄndringSverige-Norrköping: Isröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marieholm - Isbrytning, Isrensning m.m.
Referensnummer: 21-04036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90630000 Isröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket har behov av isrensning, isbrytning och isflottning vid Marieholm, Göta Älv i området Södra Marieholmsbron-Jordfallsbron.
Upphandlingsföremål