Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS-konsult för projektering avseende ombyggnation och modernisering av Högdalens simhall
Referensnummer: FSK 2017/481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster inom fackområdet VVS för projektering av bygghandlingar utifrån nivå systemhandling, uppföljning under produktion, samt upprättande av relationshandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen