569607-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Programvaruutvecklingstjänster för datorstödd konstruktion (CAD)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd Digitala Ritningar
Referensnummer: HB/2018:481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212321 Programvaruutvecklingstjänster för datorstödd konstruktion (CAD)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att leverera ett system och systemstöd för digitala relationshandlingar för Huge Bostäder och Huddinge Samhällsfastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48321000 Programvara för datorstödd konstruktion (CAD), 48321100 System för datorstödd konstruktion (CAD), 72212320 Programvaruutvecklingstjänster för ritning och bildbehandling, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen