Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukning Dialysmaskiner
Referensnummer: RS 2020-05985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukning till Dialysmaskiner inom VGR: Dialysfilter, slangset och tillbehör slangset, maskinfilter, avkalkning, avfettning, övervakning vendislokation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen