Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering Bodens kommun 2.0
Referensnummer: KS 2018-1304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en entreprenad gällande insamling och transport av hushållsavfall och med hushållsavfall jämförligt avfall samt hämtning av grovsopor från hushåll. Entreprenaden omfattar insamling inom Bodens kommuns hämtningsområden för hushållsavfall enligt specifikation i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen