2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll av enskilda vägar och bekämpning av invasiva arter
Beskrivning: Sävsjö kommun inbjuder härmed till anbudsinlämning i upphandling av underhåll av enskilda vägar och bekämpning av invasiva arter. Serviceförvaltningen i Sävsjö kommun ansvarar för drift och underhåll av större delen av det enskilda vägnätet och kommunal mark i kommunen. Upphandlingen omfattar diverse arbeten och underhåll av enskilda vägar samt bekämpning av invasiva arter i Sävsjö kommun så som: kantslåtter i vägren högröjning av träd och buskar över vägen, inklusive nedmalning vattning av enskilda vägar bekämpning av invasiva arter Kartor för kantslåtter och högröjning finns bifogade i upphandlingen. Avtalets beräknade värde är ca 3 500 000 SEK. Planerad avtalsstart är 2024-09-01.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001