569671-2021 - ResultatSverige-Gävle: Handledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeshandledning
Referensnummer: RS 2020/1371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att teckna ramavtal med flera leverantörer inom fyra (4) delområden för leverans av yrkeshandledning avsedd för dess personal som är verksam i patientnära arbete. Aktuella delområden är psykoterapi, neuropsykiatrisk utredning och diagnostik, psykosocialt behandlingsarbete samt handledning av arbetsterapeut.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen