569709-2022 - ResultatSverige-Västerås: Insamling av avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila Återbruk
Referensnummer: 2021/0733-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar hämtning och transport av farligt avfall via så kallade Mobila Återbruket inom VafabMiljö Kommunalförbund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90512000 Avfallstransport, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen