569710-2022 - ResultatSverige-Malmö: Drift av avfallsupplag
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av mobilt kvartersnära återbruk och avfallsservice
Referensnummer: 22/00492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90530000 Drift av avfallsupplag
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanning och logistik kopplat till drift av den mobila avfalls- och återbruksstationen Pop-ut-ReTuren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90533000 Förvaltningstjänster i samband med avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser bemanning, logistik och utveckling av den mobila återbruks- och avfallsservicen Pop-up Returen.