569856-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal tekniska konsulter och arkitekttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter och arkitekttjänster
Beskrivning: Fackområden: • Arkitekt • Brandingenjör • Byggkonstruktör • Elkraftprojektör • El- och teleprojektör • Hissprojektör • Markprojektör • Styr- och reglerprojektör • VVS-projektör
Intern identifierare: 25RS2260
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000