Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten Sandvikens kommunkoncern
Referensnummer: KS2018/595
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun upphandlar ett ramavtal för löpande ventilationsarbeten till Sandvikens kommunkoncern.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen