5699-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter 2022-A Tyresö
Referensnummer: 2022/KSUH 0076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal avseende tekniska konsulter för Tyresö kommun och Tyresö Bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen