569927-2023 - PlaneringSverige-Härnösand: Diverse medicinktekniska produkter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Patientkallelsesystem
Referensnummer: 23-IU-334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland (nedan kallad Regionen) kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet
med en ny upphandling av Patientkallelsesystem.
Innan upphandlingsarbetet påbörjas avser vi göra en analys och genomlysning av vad marknaden
har att erbjuda idag och i nära framtid.
Som ett led i detta arbete inbjuder vi er som Leverantör av dessa produkter att anmäla ert intresse
och presentera era produkter/tjänster av efterfrågat sortiment.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48180000 Medicinsk programvara, 48445000 Programvara för kundhantering, 48700000 Verktygsprogram, 48814000 Medicinska informationssystem, 51410000 Installation av medicinsk utrustning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen