Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning kring korta livsmedelskedjor
Referensnummer: 3.2.11-05335/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Koncept
Leverantören ska i nedanstående fritextruta beskriva sitt koncept på rådgivningstjänsten med innehåll på kartläggning eller konkretisering av företagets befintliga behov, rådgivning utifrån företagens behov samt de delar som de kan erbjuda enligt ovanstående punktlista (punkt 4.1.4). Leverantören ska även redovisa hur rådgivningsverksamheten ska följas upp och kvalitetssäkras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen