569954-2018 - ResultatSverige-Täby: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skola 1, Skola 2, Skola 3 - Mark- och grundläggningsprojektering
Referensnummer: KFA 2018/364-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar projektering för tre skolor avseende:
• Mark
• Yttre VA (dimensionering från VS-konsult)
• Grundläggning (förutsättningar från konstruktör)
• Geoteknisk undersökning (ej för skola 2)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen