569962-2022 - ÄndringSverige-Gustavsberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR - System Värmdö Kommun
Referensnummer: 2022KS/0924-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun har initierat ett långsiktigt arbete för att effektivisera och modernisera vår verksamhet,
Som en del i detta arbetat genomförs en övergripande digitalisering av verksamhetens möte med medborgare, företag och anställda.
I detta arbeta har vi konstaterat att vi har en allt för komplex och stor systemflora.
Som ett led i vår målsättning tar vi nu detta första steg att konsolidera, rationalisera system och arbetsprocesser genom två upphandlingar inom Ekonomi- och HR-området.
Denna inbjudan gäller HR & Lönesystem
Värmdö kommun avser att upphandla ett användarvänligt, kompetent och överskådligt HR och lönesystem
Vi kommer att använda en sk. " Förhandlat förfarande med föregående annonsering"  för att kvalificera vilka lösningar och leverantörer vi ser som är bäst lämpade att  stödja detta arbetat mot att nå önskat resultat och effektmål.
Mer detaljerad information i kommande annons