570008-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Property Reinsurance for City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66700000 Återförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative Property Reinsurance for Framtiden Group on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon. Total sum insured around SEK 140 billion.