570207-2021 - ResultatSverige-Vara: Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation för Återvinningscentral, Vara kommun (totalentreprenad)
Referensnummer: 2021/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar totalentreprenad för nybyggnad av yta för återvinningscentral med personalbyggnad mm.
Igångsätts tidigast 2021-09-01.
Färdigställs senast: 2022-12-01
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen