Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: UH-2019-207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun, Norrköping Norrevo Fastigheter AB, Louis De Geer konsert & kongress i Norrköping AB och Nodra AB inbjuder ert företag till att lämna anbud i offentlig upphandling av bevakningstjänster.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen