Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmfotografer (filmproducenter)
Referensnummer: KS 2023/00149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunens behov av anlitade fotografer för film för att dokumentera, informera och marknadsföra kommunen. Dessa filmer är viktiga för kommunen och behövs i många olika kanaler för att marknadsföra kommunen och kommunicera med kommuninvånarna. Fotografer som lämnar anbud ska kunna inställa sig snabbt till kommunens förfogande och ta bilder och filmer enligt beställarens önskemål.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79961000 Fototjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen