57025-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tidredovisningssystem
Referensnummer: 2.7.2-32766/2019.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Bakgrund och syfte
IVO har behov av en webbtjänst för tidredovisning. Nuvarande avtal kommer att upphöra 31 januari 2020 och upphandlingen syftar till att säkerställa fortsatt tillgång till tidredovisningssystem.
Tjänsten syftar i huvudsak till att fördela kostnader.
Leverantören ska tillhandahålla ett webbaserat tidredovisningssystem. Tjänsten ska klara 500 samtida användare med bibehållna svarstider. Tjänsten ska vara implementerad och klar för användning den 1 februari 2020
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen