570278-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning för PCI-ingrepp
Referensnummer: 20RS2071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av röntgenutrustning för PCI-ingrepp till röntgenkliniken, Sundsvalls sjukhus.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en (1) röntgenutrustning för PCI-ingrepp till Röntgenmottagningen Sundsvalls sjukhus enligt beskrivning i Krav- och prisspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen