See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bårhustjänster och transport av avlidna VGR
Beskrivning: Upphandlingen avser bårhustjänster, transport av personer avlidna i hemmet till närmsta bårhus samt obduktionstransporter, dvs transporter mellan lokaler som är i VGR:s regi.
Intern identifierare: RS 2026-00255
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85111800 Patologiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan och avtal
Intern identifierare: 1849353-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation - Obduktionstransporter
Intern identifierare: 1897788-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation - Transporter av avlidna från hemmet till närmsta bårhus
Intern identifierare: 1897789-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation - Bårhustjänster
Intern identifierare: 1897790-3