570321-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendesystem för miljökontoret Borlänge kommun
Referensnummer: GNU 2019/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder till anbudsgivning för ärendesystem till Miljökontoret i Borlänge kommun enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48700000 Verktygsprogram, 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen